Mutlu Olmak İçin Yapılması Gereken 10 Şey

Mutluluk, mutlu olmak veya mutlu insanlar bu kelimeler kulağa ne kadar da hoş geliyor öyle değil mi? Mutluluk hep istediğimiz fakat çok az insanın elde ettiği bir şey gibi gelir çoğu zaman bize. Ben asla mutlu olamayacağım gibi önyargılı cümleler de çoğu zaman kullanırız. Bu cümleleri bize söylettiren yaşadığımız olumsuz durumların bizde yarattığı kötü etkilerdir. Bu kötü etkilerden kendimizi ne kadar koruyup, güçlü kalmayı başarırsak o kadar mutluluğa doğru adım atarız.
Mutlu olmanın ilk kuralı da zaten ne yaşarsan yaşa bunların üstesinden gelip hayatına olumlu anlamda çekidüzen vermektir. İkinci kural bizi olumsuz etkileyecek kişi, ortam veya olaylardan uzak durmalıyız. Üçüncü kural arkadaşlık konusunda sağlam arkadaşlıklar kurmalı, onlarla her türlü aktiviteye katılmalı ve onlarla fikir alışverişi yapılmalıdır. Dördüncü kural yeni şeyler denemeli, yeni ortamlara gidilmeli, yeniliklere ayak uydurulmalı ve kendinize yeni hedefler belirleyip ona göre hareket etmelisiniz.
Beşinci kural dertlerinizi unutmak adına sık sık gülümseyin. Bu sizi daha iyi hissettirecektir. Altıncı kural uyku saatlerinize dikkat edin bilim insanları en az altı saat uyumalısınız diyor. Yedinci kuralımız ise Taraf tutmak yerine tarafsız olun. Böylelikle taraf tutmanın getireceği ayrı sorumlulukları düşünüp te kendinizi mutsuz etmezsiniz. Sekizinci kural sağlığınızı bozacak yiyeceklerden uzak durunuz. Bunlardan uzak durarak daha genç görünürsünüz ve bu sizi mutlu eder. Dokuzuncu kuralımız doğaya sık sık çıkın. Doğa insanı mutlu etmek konusunda en etkili yoldur. Doğada ayrıca spor yapmakta sizi zinde tutacaktır. Son kuralımız ise ne olursa olsun inançlı olun. Her durumda bunu kendinize düstur edinirseniz mutlu olmamanız için bir neden yok.

Post Comment