İSKİ Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Su faturalarınız hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu işlemi online fatura ödeme hizmeti vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. İSKİ, açılım olarak; İstanbul Su ve Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı anlamına gelmektedir. Eğer sizler de İSKİ’ye bağlı bir yerleşim yerinde oturuyorsanız, evden çıkmaya ihtiyaç duymaksızın kredi kartı ile İSKİ fatura ödeme işlemlerini çarçabuk gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için önce sisteme kaydolmak gerek. Üye olduktan sonra sisteme e-postanız ve şifreniz aracılığıyla girerek faturalarınızı ödeyebilir; borç sorgulaması yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra abonelik başlatma, arıza bildirme gibi işlemler de online sistem üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

İSKİ BORCU NASIL ÖĞRENİLİR?

İSKİ müşterilerinin adresine her ay belirli günler içerisinde fatura göndermektedir. Bu faturada borç bilgileri yazmaktadır. Fakat bir problem oluştu ve o ayki İSKİ faturası elinize geçmediyse, E-Devlet şifrenizle PTT resmi web adresine giriş yaparak borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. E-Devlet Şifresi, 1 Türk Lirası karşılığında tüm PTT şubelerinden alınmaktadır. İSKİ kredi kartı ile fatura ödeme yapmak için İSKİ web sitesine giriş yapılabilir; ancak, bu işlemi nihayete erdirebilmek için sisteme üye olmanız gerek. T.C kimlik numaranız, şifreniz ve güvenlik kodunuzu doğru girdiğiniz takdirde sistem sizi doğrudan İSKİ BORÇ SORGULAMA SAYFASI’na yönlendirecektir. Borç Sorgulama Sayfası’nda yer alan ”İSKİ Su Faturası Ödeme” seçeneğine tıklayarak fatura bilgilerinize detaylı bir şekilde erişebilirsiniz. Önceki aylara ait fatura borçlarınız varsa onları da buradan görebilir; ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

İSKİ FATURA ÖDEME NOKTALARI

İstanbul’da yaşayan insanların hemen hepsi gününün büyük bir çoğunluğunu trafikte geçirmektedir.  Yol ve iklim koşulları ve kalabalık da buna eklenince, insanlar kısa bir sürede gerçekleştirecekleri işlemleri uzatabilmekteler. Dolayısıyla İstanbul’da yaşayanlar için online ödeme sistemleri biçilmiş birer kaftan niteliğinde. Zaman kaybetmeksizin, herhangi bir Internet sağlayıcısıyla gerek mobil gerekse web tarayıcılar üzerinden kredi kartlarınız aracılığıyla borçlarınızı çabucak ödeyebilirsiniz. İSKİ Su Faturanızı ödemeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlardan en önemlisi abone numaranızı bilmeniz. Eğer abone numaranızı bilmiyorsanız su faturanızı ne yazık ki yatıramazsınız. İSKİ Mukavele numarasnızı bilmiyorsanız dert etmenize gerek yok. Abone numarasının karşılığı olan Mukavele Numarası, faturalarınızda ”Mukavele No” bölümünde bulunan ve 8 karakterden oluşan numaradır. Eğer orada yazan hane sayısı 8’den azsa, onu sekize tamamlamak için gerektiği kadar sonuna 0 eklemelisiniz. İSKİ Fatura Ödeme Noktaları bir hayli çeşitlilik göstermekte. Bunlar arasında; PTT Şubeleri (İstanbul dışındakiler dahil), Otomatik Ödeme Hizmeti Olan Bankalar, (Türkiye İş Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Citibank, Yapı ve Kredi Bankası), Yetkili Tahsilat Merkezleri bulunmaktadır.

Post Comment