İşiniz İçin Linkedin Şirket Sayfası Yaratın!

LinkedIn bir iş ve sosyal ağ platfomudur. LinkedIn, kullanıcıların profil oluşturmasına ve şirket profil sayfaları yaratmasına da olanak tanır. Bu sayfalar, kullanıcıların ve şirketlerin, incelemelerin yanı sıra ürün ve hizmetleri önermelerine izin verir. Şirketler ayrıca iş ilanları oluşturabilir ve kullanıcıların “Linkedin ile Başvur” düğmesini seçerek doğrudan siteye başvurmasına izin verilir. LinkedIn, sizi potansiyel müşterilere bağlamak ve çalışanlar bulmak için mükemmel bir arayüzdür. LinkedIn, 200’den fazla ülkede 430 milyondan fazla kullanıcı ve 100 milyon benzersiz aylık ziyaretçi ile sizin ve işletmenizin sosyal medya ağı olacaktır.

Bir LinkedIn Şirket Sayfası Oluşturma Adımları:

1. Adım: linkedin.com

LinkedIn şirket sayfaları bölümüne yönlendirileceksiniz. “Başlayın” ı tıklayın. Bir şirket sayfası oluşturmak için bir LinkedIn hesabınız olmalıdır.

Şirket ekleme sayfasına ulaştıktan sonra, şirketinizin adını ve şirket e-posta adresinizi girin.

Bilgiler kabul edilirse, bir onay e-postası için e-posta gelen kutunuzu kontrol etmeniz istenir. Daha fazla bilgi e-postada verilecektir.

Gelen kutunuza gidin ve LinkedIn onay e-postasını seçin. E-postayı bulamazsan, spam klasörüne göz atın. Eğer orada değilse doğru bilgileri sağladığınızdan emin olun.

Kişisel LinkedIn hesabınızı kullanarak oturum açmanız istenecektir. Giriş yapın veya bir hesabınız yoksa “JoinLinkedIn” seçeneğini seçin.

Şimdi şirket sayfasının genel görünümüne yönlendirileceksiniz. Burası işinizle ilgili bilgi sağladığınız yerdir.

Çalışanlarınızı Yetkilendirin

Ayrıca çalışanların sayfayı yönetmesine de izin verebilirsiniz. Çalışanlarınızı,LinkedIn’de Şirket sayfalarına genel bakış bölümünde belirlenmiş bir yönetici olarak seçebilir ve gerekli yetkilendirmeleri yapabilirsiniz.

LinkedIn Şirket Sayfası Doldurma

Belirlenen yöneticileri atadıktan sonra, şimdi Şirket sayfası bilgilerini doldurmaya başlayabilirsiniz. Devam edebilmek için şirketin türünü, boyutunu, web sitesi URL’sini, sektörü ve çalışma durumunu eklemelisiniz. Ayrıca, hikayenizi anlatmanın ve diğer şirketlere göre neden benzersiz olduğunuzu bildirmenin mükemmel bir yolu olduğu için şirket açıklamalarınızı da tam ve eksiksiz bir şekilde doldurmanızı tavsiye ederiz.

Uygun bilgiler doldurulduktan sonra, şirketinizin logosunu ve resimlerini yükleyebilirsiniz. Vitrin ve ürün modelleriniz gibi profesyonel imgeler sunmaya özen gösterin. Şirket sayfanızı ziyaret ettiklerinde insanların göreceği ilk şey bu olduğundan düzgün bir şekilde boyutlandırılmış bir logonuz olduğundan emin olun. Şirket logonuz her zaman, profesyonelliğinizin bir işaretidir.

Söz konusu işlemler bittiğinde, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “yayınla” seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

Yeni LinkedIn şirket sayfanızı kimlerin takip ettiğine ilişkin bilgileri görüntülemek için şirket sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan “Araçlar” açılır menüsünde listelenen takipçi bilgilerinin olduğu linke ulaşabilirsiniz

Post Comment