EVDE SABUN KUTULAMA YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Gün geçtikçe artan ihtiyaçlarımızı daha rahat karşılamak adına yapılan işler arasında sabun işi de oldukça rağbet görmeye başladı. Gündelik hayatta kullandığımız ya da devamlı kullanacağımız bir ürün olması nedeniyle sabun yaparak para kazanma işi herkesin yapabileceği bir iştir.
Özellikle ev hanımlarının tercih ettiği işler arasında olma sebebi yapım aşaması ve satış kolaylığı keyifli olmasındandır. Hem para kazanıp hem de zevkli bir iş yapmak isteyen hanımlar için süper bir fırsattır. Sabun yapımı; sabun bazı, sabun boyası, esans, kolonya veya alkol ile yapılan bir iştir. Dekoratif görsellik taşıyıp kokulu olması daha çabuk satılmasını sağlar. Süs eşya cinsinden olan bu sabunları yapmak için evde ufak bir deneme yapabilir kendinizi ölçebilirsiniz. Ortalama 60 derecede eriyen sabun bazını parçalar haline bölerek başlayacağınız bu işlem esans ekleyip aldığınız kalıplara dökülme işlemi ile son bulacaktır. İsterseniz sim veya kurdele gibi diğer süslerle süsleyebilirsiniz. Bu tür sabunlar ne kadar süslü ve kokulu olursa o kadar çabuk satılmaktadır.
Tıpkı mum yapma işi gibi benzer karelerden oluşan sabun işi de zevkli ve para kazandıran ek gelir fırsatlarından biridir. Hemen hemen her kadının yapmaya başladıktan sonra iyi bir beceriyle ilerleteceği bu iş ileriki dönemde çok daha iyi para kazandıracaktır. Sizde ev ortamında yapıla bilinecek zevkli bir ek gelir fırsatı arıyorsanız; sabun yapıp satarak para kazanabilirsiniz.

 

Post Comment