Evde Kefir Üreterek Nasıl Para Kazanılır?

Ev hanımlarının ek kazanç elde edebilmek için başvurduğu ek çok inşallah mevcuttur.  Bu iş alanlarından belki de en kazançlı olanlarından birisi evde kefir üretmek olup bayanlar için aynı zamanda bir hobidir. Evin bütçesini önemli bir katkı sağlayan evde kefir yapımı bilmeyenler için başta zor gelecektir.  Ancak ki film nasıl yapıldığı konusunda yaşayacağınız küçük bir deneyimden sonra bu işten büyük kazançlar elde etmeniz söz konusudur.

Bu konuda kararınızı verdikten sonra kefir üreterek para kazanmak için kefirin nasıl yapıldığını mutfağa girerek deneyebilirsiniz. Eğer yoğurt mayalamayı biliyorsanız kefir yapmak sizin için hiç de zor olmayacaktır. Annelerimizin yaptığı ev yoğurdu mayalama tekniğini kullanarak evde kefirinizi yapabilirsiniz. Öncelikle süt alıp kaynatarak yoğurt yapımına başlamalısınız.   Sütü kaynattıktan sonra bir süre soğumaya bırakmalısınız ve parmağınızla kontrol ettiğiniz zaman süt eğer parmağınızı yakmıyorsa mayalayabilirsiniz. Tabii bu mayalamayı yaparken dikkat etmeniz gereken kefir mayasının cam kavanozda olmasıdır.  Daha sonra güneş görmeyen bir yere mayalanmış yoğurdunuzu alarak 48 saatte kadar mayalanmasını bekleyiniz. Mayalanmış yoğurdu 48 saat sonra olduğu yerden alarak artık kefirleri plastik bir süzgeç yardımıyla  alabilirsiniz.

Görüldüğü üzere kefil yapmak son derece kolay bir iştir.  Eğer evde kefir yapma ve para kazanma konusunda istekli iseniz bu işi kolayca yapabilir ve evinizde ciddi katkı sağlayabilecek bir gelir elde edebilirsiniz. Hatta zamanla bu işi biraz daha kurumsal ulaştırarak küçük bir şirkete dönüşmeniz bile söz konusu olabilir.

Post Comment